Tania lutownica z Hot-Air?

on środa, 30 styczeń 2019.

Pomagamy wybrać tanią, a zarazem dobrą stacje lutowniczą.

Wielu początkujących elektroników boryka się z wyborem pierwszej stacji lutowniczej. Podstawowym wariantem bez wątpienia jest cena urządzenia, ale również jego jakość. W Internecie bez problemu znajdziemy stacje warte tysiące złotych, jak i te, których cena nie przekracza 100 zł. Czym zatem kierować się przy wyborze stacji lutowniczej?

 

-Pierwszą rzeczą na którą należy zwrócić uwagę jest  dostępność akcesoriów do stacji, takich jak groty czy kolby lutownicze. Jest to bez wątpienia jedna z najważniejszych rzeczy, o której należy pamiętać planując zakup lutownicy.

-Drugą kwestią,  są parametry naszej lutownicy. Tu ważną cechą jest posiadanie realnego odczytu temperatury oraz czas nagrzewania grota lutownicy. Te najtańsze mają z tym nie lada problem. Z kolei w przypadku stacji wyposażonej w hot-air gun uwagę powinniśmy skupić na możliwości płynnej regulacji siły nadmuchu, a także na jej rzeczywistym odczycie.

-Kupując stacje lutowniczą warto upewnić się co wchodzi w skład zamawianego zestawu (rodzaje grotów oraz dysz hot-air).

Dla osób szukających taniej, a zarazem solidnej stacji stacji lutowniczej, wyposażonej w hot-air, idealnym wyborem będzie lutownica marki WEP o symbolu 872D. Stacja ta nie tylko posiada parametry pozwalające na bezproblemowe lutowanie elementów SMD, ale również ich szybki demontaż za pomocą wbudowanego Hot-air guna. Kolejnym czynnikiem przemawiającym za zakupem tego urządzenia jest łatwy dostęp do akcesoriów. Kolba lutownicza obsługuje bardzo popularne groty typu 900M, a i hot-air korzysta z powszechnych dysz, o przekroju ~20mm. Jak na produkt  z tej półki cenowej wrażenie robi jakość wykonania oraz osiągi, dorównujące stacjom kilkukrotnie droższym. Cena WEP 872D na rynku polskim waha się w granicach 200-250 zł brutto i uzależniona jest w dużej mierze od akcesoriów dołączonych do zestawu. Osobom, którym nie zależy na czasie polecamy skorzystanie ze sklepu www.aliexpress.com, gdzie to samo urządzenie otrzymamy za cenę około 150 zł z pełnym wyposażeniem.

Posiadasz już narzędzia?

Zapraszamy do skorzystania z naszego kursu lutowania SMD, PTH i BGA.

http://totenserwispolska.pl/oferta/kurs-lutowania-bga-i-smd.html

Tania lutownica z Hot-Air?