Oferta

 

 

cpu

W związku z dynamicznym rozwojem branży elektronicznej, nie tylko w Polsce, ale również na świecie wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy oferując szkolenia z lutowania BGA, PTH i SMD z dojazdem do klienta. Oferujemy szkolenia indywidualne jak i grupowe. pozwalające na pracę montera elektroniki, bądź serwisanta. Uczestnicy kursu posiądą wiedzę z zakresu lutowania elementów SMD, PTH i BGA w technologii ołowiowej i bezołowiowej oraz otrzymają imienny dyplom ukończenia programu szkolenia.

  Nauka przekazywana jest w formie dwudniowych zajęć trwających 8 godzin i zakończona weryfikacją nabytych umiejętności. Kurs lutowania SMD, PTH i BGA skierowany jest zarówno dla mężczyzn jak i kobiet w różnym przedziale wiekowym,  sprawnych manualnie, chcących pracować na stanowisku technika elektronika oraz montera podzespołów elektronicznych.

Zajęcia obejmują naukę technik lutowania z wykorzystaniem podczerwieni, gorącego powietrza oraz lutowania za pomocą lutownicy grotowej przy zachowaniu światowych standardów.  Uczestnik w trakcie kursu poznaje kryteria dopuszczalności połączeń lutowanych obowiązujące na całym świecie. W czasie szkolenia omówionych zostaje wiele kwestii - od rodzajów narzędzi serwisowych i ich zastosowania, po kwestie bezpieczeństwa w trakcie wykonywania pracy. 

Szkolenie rozpoczyna się od części teoretycznej w trakcie której przedstawione są m.in. zagadnienia z obowiązujących norm w tym ROHS i ESD, a także informacje na temat różnych technik lutowania, rodzajach stacji lutowniczych, środkach ostrożności, narzędziach serwisowych,stanowisku pracy, etc.

Całość przekazana jest w formie prezentacji multimedialnej, wzbogaconej o bogaty komenatrz i przykłady pokazywane pod mikroskopem na żywo.  

Po zakończeniu części teoretycznej kursantowi zostaje przekazana wiedza praktyczna w formie ćwiczeń przeprowadzanych na płytach PCB (płytki drukowane). Specjalnie przygotowane materiały pozwolą na szybkie przyswajanie wiedzy z zakresu lutowania elementów SMD, PTH oraz BGA. Umiejętności dydaktyczne, a także nienużące przekazywanie wiedzy gwarantuje, że każdy uczestnik naszego kursu pozyska wiedzę pozwalającą na wykonywanie napraw zgodnie z najwyższymi normami.

Szkolenie prowadzone jest przez instruktora, którego doświadczenie oparte jest na wieloletniej pracy związanej z naprawą podzespołów elektronicznych. Podczas naszego kursu uczestnicy otrzymują więcej niż suche fakty. Dzielimy się nabytym doświadczeniem, z chęcia służymy radą, pomagamy wybrać najbardziej optymalne rozwiązania.

HARMONOGRAM

Część teoretyczna - prezentacja multimedialna, omawiana na żywo:

0. Parę słów o BHP, ESD I ROHS

1. Rodzaje spoiwa lutowniczego.

SZKOL

2. Rodzaje grotów stacji i stacji lutowniczych.

3. Rodzaje topników.

4. Rodzaje elemtów SMD, PTH, BGA.

5. Budowa płyty PCB.

6. Anomalie lutowania.

7. Omówienie technik lutowania górącym powietrzem.

8. Lutowanie SMD, PTH przy użyciu lutownicy grotowej.

9. Inspekcja wizualna PCB przy użyciu mikroskopu.

10. Budowa stacji lutowniczych BGA.

11. Dobór profili i lutowanie układów BGA za pomocą podczerwieni.

Część praktyczna:

1. Wymiana układów SMD i PTH.

2. Wymiana gniazd WE/WY.

3. Wylutowywanie układów BGA.

4. Przygotowanie płyty PCB pod montaż nowego układu BGA.

5. Wlutowanie nowego układu BGA z użyciem podczerwieni lub gorącego powietrza.

6. Weryfikacja posiadanych umiejętności z zakresu lutowania BGA, PTH, SMD.

 

CENA ZA KURS - 2700 zł od  osoby. (Grupy powyżej 5 osób - cena 1900 zł od osoby)

Cena zawiera dojazd do klienta, materiały szkoleniowe, podstawowe narzędzia oraz zakwaterowanie. Zachęcamy do skorzystania finansowania szkolenia przez urzędy pracy oraz instytucje unijne. 

Więcej informacji pod numerem tel. 724 474 332